Απονομή Βεβαιωτικών Πτυχίων στους Ανιχνευτές Δάφνης 2007-2008

Χαλάνδρι 28/9/2008

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 20/08

 

ΠΡΟΣ: Αρχηγούς Κοινοτήτων Ανιχνευτών

            Αρχηγούς Συστημάτων

            Τοπικούς Εφόρους

ΚΟΙΝ.   Γενική Εφορεία (Κλάδος Ανιχνευτών)

             Ε.Π. Αττικής

             Περιφερειακές Εφορείες Αθηνών, Δυτικής Αττικής, Νότιας Αττικής, Σαρωνικού

Αγαπητοί μου,

Η Περιφερειακή Εφορεία Ανατολικής Αττικής, διοργανώνει επίσημη απονομή των πτυχίων για τους Ανιχνευτές Δάφνης, που συμμετείχαν επιτυχώς στην εκδρομή εξερεύνησης Δάφνης στην Γκιώνα στις 12-14/09/08 . Η απονομή θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 12/10/08 στις 18:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων « Μίκης Θεοδωράκης » του Δημαρχείου Χολαργού ( οδός: Περικλέους 55, Χολαργός ).

Στην Δοκιμασία έλαβαν μέρος 25 Ανιχνευτές των Κοινοτήτων της Περιφέρειας Ανατολικής Αττικής και Αθηνών και κρίθηκαν επιτυχόντες και οι 25 από την επιτροπή αξιολόγησης  αποτελούμενη από τους: Άγριο Μανώλη, Διοματάρη Κώστα, Κούρμπαλη Θωμά, Γαλιώτου Ελίνα, Γαλάνη Νίκο, Αδαμόπουλο Παναγιώτη, Μπαίρακτάρη Αλέξανδρο, Μουζούρη Γιώργο, Μαρκοπούλου Δέσποινα  Γεωργαλή Αλέξανδρο και Νικολόπουλο Μάριο.

Οι συμμετέχοντες Ανιχνευτές αφού επέδειξαν σε κάθε στιγμή της εκδρομής Προσκοπικό Πνεύμα, πιστοποίησαν στην επιτροπή αξιολόγησης τις γνώσεις τους στα συγκεκριμένα αντικείμενα Προσκοπικής Τεχνικής, ολοκλήρωσαν και παρουσίασαν τις εργασίες τους την Κυριακή 21/09/08 στο Δημαρχείο Χολαργού, κρίθηκαν ικανοί και ονομάζονται Ανιχνευτές Δάφνης σύμφωνα με τον κανονισμό «Οργάνωση και Διοίκηση Σ.Ε.Π» και τη Βασική Εγκύκλιο με τίτλο «Εκδρομή Εξερεύνηση Δάφνης».

Συγχαίρω στους επιτυχόντες και τους εύχομαι καλή πρόοδο και επιτυχία των προσωπικών και προσκοπικών τους στόχων.

Μαζί με τους Ανιχνευτές Δάφνης, καλώ τους γονείς τους, τις Κοινότητες και τους βαθμοφόρους τους να παραστούν στην απονομή.

 

 

 

Με προσκοπικούς χαιρετισμούς

 

 

 

Άγγελος Καραμάνης

Περιφερειακός Έφορος

 

 

 

 

 

Ακολουθεί ο πίνακας με τους νέους Ανιχνευτές Δάφνης

 

 

 

ΕΚΔΡΟΜΗ – ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗ ΔΑΦΝΗΣ ΓΚΙΩΝΑ 2008

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΣ ΔΑΦΝΗΣ

 

Α/Α

ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΣ

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ

1

ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

1η ΨΥΧΙΚΟΥ

2

ΠΑΠΠΑΣ  ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ

1η ΨΥΧΙΚΟΥ

3

ΜΑΜΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

4η ΠΕΡΙΣΣΟΥ

4

ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

4η ΠΕΡΙΣΣΟΥ

5

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

2η ΚΟΡΩΠΙΟΥ

6

ΤΟΛΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2η ΚΟΡΩΠΙΟΥ

7

ΚΑΝΕΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

2η Ν/Π ΧΟΛΑΡΓΟΥ

8

ΑΝΤΩΝΑΚΟΥ ΧΡΗΣΤΙΝΑ

2η Ν/Π ΧΟΛΑΡΓΟΥ

9

ΜΑΥΡΟΦΟΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2η Ν/Π ΧΟΛΑΡΓΟΥ

10

ΓΙΑΖΛΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

2η ΠΑΠΑΓΟΥ

11

ΤΣΑΚΙΡΗ ΒΑΣΙΑ

1η ΠΑΙΑΝΙΑΣ

12

ΤΣΙΑΜΠΑ ΜΑΡΙΑ

1η ΠΑΙΑΝΙΑΣ

13

ΣΕΡΚΕΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

1η ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

14

ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

  ΚΗΦΙΣΙΑΣ

15

ΛΟΥΜΠΑΡΔΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

4η ΒΡΙΛΛΗΣΙΩΝ

16

ΚΟΠΑΝΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

1η Α/Π ΠΕΥΚΗΣ

17

ΚΟΝΤΕΑ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑ

1η ΠΑΠΑΓΟΥ

18

ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

1η ΧΟΛΑΡΓΟΥ

19

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

1η ΧΟΛΑΡΓΟΥ

20

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ

1η ΧΟΛΑΡΓΟΥ

21

ΒΑΚΑΛΗΣ ΦΑΙΔΩΝ

1η ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ

22

ΚΩΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

15η ΑΘΗΝΩΝ

23

ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ

2η ΨΥΧΙΚΟΥ

24

ΠΑΠΑΣΙΝΟΥ ΑΛΙΝΤΑ- ΜΠΛΕΤΑ

2η ΨΥΧΙΚΟΥ

25

ΚΑΡΑΤΕΡΖΗ ΡΑΦΑΕΛΑ - ΧΡΙΣΤΙΝΑ

3η Α/Π ΚΗΦΙΣΙΑΣ