Επιτυχόντες στην 13η Εκδρομή Εξερεύνησης Δάφνης

Aγ. Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου 2011

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 19/11

 

Προς: Αρχηγούς Κοινοτήτων Ανιχνευτών, Αρχηγούς Συστημάτων, Τοπικούς Εφόρους

Κοιν.: Γενική Εφορεία (Κλάδος Ανιχνευτών), Ε.Π. Αττικής, Περιφερειακές Εφορείες Αθηνών, Δυτικής Αττικής, Νότιας Αττικής, Σαρωνικού

 

ΘΕΜΑ: Επιτυχόντες στην 13η Εκδρομή Εξερεύνησης Δάφνης Κιθαιρώνας 2011

 

Αγαπητοί μου,

Η Περιφερειακή Εφορεία Ανατολικής Αττικής, σε συνέχεια της ανακοίνωσης με αριθ. 12 του 2011, έπειτα από την ολοκλήρωση της Εκδρομής Εξερεύνησης Δάφνης στο όρος Κιθαιρώνας 09-10/09/2011 κοινοποιεί τα κάτωθι αποτελέσματα.

Στην Δοκιμασία έλαβαν μέρος 20 Ανιχνευτές των Κοινοτήτων της Περιφέρειας και κρίθηκαν επιτυχόντες και οι 20 από την επιτροπή αξιολόγησης  αποτελούμενη από τους: Άγριο Εμμανουήλ, Γαλάνη Νικόλαο, Κατοπόδη Μιχάλη, Κιούση Κωνσταντίνο, Αθανασόπουλο Στέφανο, Γούλα Χριστίνα, Σταυρίδη Ειρήνη, Γκίκα Αλέξανδρο, Μαρκόπουλο Δημοσθένη, Αντωνάκου Χριστίνα και Λογάρνο Νάσο.

Οι συμμετέχοντες Ανιχνευτές αφού επέδειξαν σε κάθε στιγμή της εκδρομής Προσκοπικό Πνεύμα, πιστοποίησαν στην επιτροπή αξιολόγησης τις γνώσεις τους στα συγκεκριμένα αντικείμενα Προσκοπικής Τεχνικής, ολοκλήρωσαν και παρουσίασαν τις εργασίες τους την Κυριακή 18/09/2011 στα γραφεία της Περιφέρειας Ανατολικής Αττικής και κρίθηκαν ικανοί και ονομάζονται Ανιχνευτές Δάφνης σύμφωνα με τον Κανονισμό «Οργάνωση και Διοίκηση Σ.Ε.Π» Βασικές Εγκύκλιοι με τίτλο Εκδρομή Εξερεύνηση Δάφνης.

Η Περιφερειακή Εφορεία Ανατολικής Αττικής συγχαίρει τον Αρχηγό της Εκδρομής Εξερεύνησης και Αρχηγό της 4ης Κοινότητας Περισσού, Γαλάνη Νικόλαο για την επιτυχή και άρτια διοργάνωση της Δοκιμασίας.

Η πρόθεση της Περιφερειακής Εφορείας Ανατολικής Αττικής είναι η ανάθεση της διοργάνωσης μελλοντικών Εξερευνήσεων Δάφνης σε έμπειρα στελέχη του Κλάδου Ανιχνευτών με εμπειρία σε προηγούμενες εκδρομές Εξερευνήσεις.

Ακολουθεί ο πίνακας με τους νέους Ανιχνευτές Δάφνης

Α/Α Ονοματεπώνυμο Κοινότητα
1 Αναστασία Ρούσση 1η Ψυχικού
2 Αλέξανδρος Γεωργίου
1η Αγίας Παρασκευής
3 Μανώλης Ξεμαζωνάκης
2η Αμαρουσίου
4 Γιάννης Παπασπύρου 1η Παιανίας
5 Γεωργία Χαρανά
1η Παιανίας
6 Άγγελος Σεφεριάδης
1η Παπάγου
7 Ισιδώρα Κωνσταντινίδου
1η Παπάγου
8 Αντώνης Κεντριστάκης 1η Παπάγου
9 Ανδρέας Παπαγιάννης 1η Χολαργού
10 Άννα Καννέτη
2η Ν/Π Χολαργού
11 Νίκος Καραμάνης 3η Χαλανδρίου
12 Ευαγγελία Κωνσταντέλη
4η Περισσού
13 Ειρήνη Τζανάκη
1ο Άρεως
14 Παναγιώτης Αμούργης
1ο Α/Π Πεύκης
15 Γεώργιος Κακλαμάνος
2ο Α/Π Πεύκης
16 Στέφανος Καρύκας 2ο Α/Π Πεύκης
17 Ηλίας Πρίφτης-Γεωργούσης
2η Κορωπίου
18 Βαγγέλης Παπαμιχάλης
2η Κορωπίου
19 Καλομοίρα Ρήγα 2η Αμαρουσίου
20 Αγγελίτα Λιώση
1η Αμαρουσίου

Συγχαίρω τους επιτυχόντες και τους εύχομαι καλή πρόοδο και επιτυχία στους προσωπικούς και προσκοπικούς τους στόχους.

 

Με Προσκοπικούς χαιρετισμούς,

 

Γιώργος Α. Γρηγόρης

Περιφερειακός Έφορος